Sarenki

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE

TYDZIEŃ I: WIOSNO, ACH TO TY

Rozwijanie mowy, utrwalanie wiadomości na temat ptaków powracających do Polski na wiosnę, rozwijanie sprawności manualnej, budowanie pozytywnych relacji grupowych, rozwijanie umiejętności matematycznych, rozwijanie twórczego myślenia, rozwijanie sprawności fizycznej, wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu, rozwianie umiejętności opanowania melodii i tekstu piosenki, rozwijanie poczucia rytmu, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, kształtowanie postawy badawczej, dostrzeganie związków między przyczyną a skutkiem.

TYDZIEŃ II: MAMY RÓŻNE CHARAKTERY

Rozwijanie umiejętności rozróżniania emocji, rozwijanie mowy i koncentracji uwagi, poszerzanie wiedzy o emocjach, integrowanie grupy, wprowadzenie pojęć: długi, krótki, rozwijanie myślenia logicznego, rozwijanie sprawności fizycznej, wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu, rozwijanie umiejętności kierowania swoim ciałem poprzez muzykę, reagowanie na ustalone hasła i sygnały muzyczne, rozwijanie mowy, rozwijanie umiejętności odróżniania zachowań pozytywnych od negatywnych.

TYDZIEŃ III: WIOSNA NA WSI

Rozwijanie mowy, rozwijanie wiedzy ogólnej, rozwijanie percepcji słuchowej, kształtowanie poprawnej wymowy, rozwijanie umiejętności liczenia, rozwijanie umiejętności szeregowania, rozwijanie sprawności fizycznej, rozwijanie umiejętności zachowania prawidłowej postawy podczas ćwiczeń, rozwijanie poczucia rytmu, doskonalenie koordynacji słuchowo-ruchowej, rozwijanie wiedzy ogólnej dzieci, wypowiadanie się na dany temat, rozwijanie sprawności manualnej, rozwijanie logicznego myślenia, tworzenie makiety wiejskiego podwórka, zapoznanie ze zwierzętami wiejskimi.

TYDZIEŃ IV – V: POLSKA MOJA OJCZYZNA

Rozwijanie mowy, rozwijanie słuchu fonematycznego, rozwijanie sprawności manualnej, poszerzanie wiedzy o swojej miejscowości, rozwijanie umiejętności mierzenia płynów, rozwijanie zainteresowań badawczych, rozwijanie sprawności fizycznej, zapobieganie pogłębianiu się wad postawy. rozwijanie umiejętności manipulowania rekwizytem podczas tańca, rozwijanie poczucia rytmu, zapoznanie z wyglądem polskich symboli narodowych, rozwijanie zainteresowania Europą, dbanie o porządek na stanowisku pracy, poszerzanie wiedzy o Polsce.

KATECHEZA

Ukazanie prawdy o obecności Jezusa zmartwychwstałego w naszym życiu .

Motywowanie do wdzięczności Bogu za Jego obecność.

Śpiew pieśni wielkanocnych ukazujących radość ze zmartwychwstania Jezusa.

WIERSZ DO NAUKI

Przedwiośnie

Koniec śniegu!

Wiosna w biegu!

Już bociany powracają,

Już skowronki koncert dają.

Tu krokusy, tam żonkile

Spoglądają na świat mile.

Trawa zmienia swoją zieleń,

Chętnie ją polubi jeleń.

Budzi się przyroda wkoło,

Będzie pięknie i wesoło.

Słońce teraz częściej świeci,

Na dwór wzywa wszystkie dzieci.

PIOSENKA DO NAUKI

„Rodzinny kraj”

1. Polska ma flagę biało-czerwoną.

Polska ma godło swoje,

a na tym godle orzeł w koronie.

Polska to państwo moje.

Ref.: Moją ojczyzną Polska.

Mój kraj rodzinny to Polska.

I chociaż mam tak mało lat,

wiem, że tu jest cały mój świat.

1. Polska ma także swój hymn wspaniały.

Polska ma swą stolicę,

a tą stolicą miasto Warszawa.

W Polsce swą przyszłość widzę.